VLČCI

JAK MÁME LETOS SCHŮZKY?

Schůzky jsou každé pondělí od  16:30 do 18:00_Černí vlčci

a každou středu od 17:00 do 18:30_Bílí vlčci

CO

DĚLÁME?

Družina vlčků je určena pro chlapce od první do páté třídy základní školy a slouží mimo jiné jako příprava pro další činnost v oddílu. Po absolvování čtvrté nebo páté třídy (podle momentální situace) chlapci obvykle přechází do družiny táborníků.

Činnost v družině vlčků je zaměřena především na začlenění chlapců do kolektivu a rozvíjení tělesných a duševních schopností. Také se pokoušíme chlapce do jisté míry naučit samostatnosti. Převážná část schůzek je proto věnována hrám, ve kterých je často nutná spolupráce, či naopak pouze vlastní schopnosti. Zbytek času je určen duševně náročnějším činnostem, jako jsou práce s mapou a buzolou, učení uzlů, morseovka, základy historie naší země či poznávání rostlin, hradů a zámků. Chlapci mají také v průběhu roku možnost plnit zkoušky Stříbrné a Zlaté stopy, kde si mohou poměřit své schopnosti s ostatními kamarády. Jako motivace slouží mimo jiné celoroční bodování, které se vyhlašuje na závěrečném sněmu.

 

Přibližně jednou za měsíc vyrážíme na jedno či vícedenní výlet s děvčaty, který je většinou provázen etapovou hrou. Účast na výletech pomáhá vlčkům lépe zvládnout tábor, který se tradičně koná první tři týdny v červenci. Je to největší oddílová akce, kde se toho také mohou chlapci nejvíce naučit a lépe zde poznají i své starší kamarády.

KDO NÁS VEDE?

Tomáš Sedlák

Jimi

Totem černých vlčků

TEL.: 725 833 215_ MAIL.: jimi.lacrose@seznam.cz

 

Antonín Gottwald

Tonda

Totem - vlčků

TEL.: 734 241 625_ MAIL.: tonan.gottwald@email.cz

 

Eliška Košťálová

Eliška

Totem bílých vlčků

TEL.: 724 715 099_ MAIL.: eliskakostal@seznam.cz

Please reload