top of page
VLCCI

VLČCI

JAK MÁME LETOS SCHŮZKY?

Schůzky jsou každou středu od 16:30 do 18:00 jak pro Černé, tak pro Bílé vlčky

CO

DĚLÁME?

Družina vlčků je určena pro chlapce od první do páté třídy základní školy a slouží mimo jiné jako příprava pro další činnost v oddílu. Po absolvování čtvrté nebo páté třídy (podle momentální situace) chlapci obvykle přechází do družiny táborníků.

Činnost v družině vlčků je zaměřena především na začlenění chlapců do kolektivu a rozvíjení tělesných a duševních schopností. Také se pokoušíme chlapce do jisté míry naučit samostatnosti. Převážná část schůzek je proto věnována hrám, ve kterých je často nutná spolupráce, či naopak pouze vlastní schopnosti. Zbytek času je určen duševně náročnějším činnostem, jako jsou práce s mapou a buzolou, učení uzlů, morseovka, základy historie naší země či poznávání rostlin, hradů a zámků. Chlapci mají také v průběhu roku možnost plnit zkoušky Stříbrné a Zlaté stopy, kde si mohou poměřit své schopnosti s ostatními kamarády. Jako motivace slouží mimo jiné celoroční bodování, které se vyhlašuje na závěrečném sněmu.

 

Přibližně jednou za měsíc vyrážíme na jedno či vícedenní výlet s děvčaty, který je většinou provázen etapovou hrou. Účast na výletech pomáhá vlčkům lépe zvládnout tábor, který se tradičně koná první tři týdny v červenci. Je to největší oddílová akce, kde se toho také mohou chlapci nejvíce naučit a lépe zde poznají i své starší kamarády.

KDO NÁS VEDE?

boban.png
Jan Tománek

Boban

komunikace s rodiči - černí vlčci

TEL: +420 774 311 261 MAIL: honza.tomanek.cz@gmail.com

Boban patří k mladším vedoucím, který se ovšem podílí v chodu celého Turisťáku. Rád s dětmi pracuje a vymýšlí jim různorodý program.

Mezi jeho další záliby patří umění a film.

Martin Ryvola

Martin

komunikace s rodiči - bílí vlčci

TEL: +420 607 006 582 MAIL:  ryvolamartin88@gmail.com

Martin je ve vedení druhým rokem a i přesto má spoustu zkušeností. Rád vymýšlí propracované etapové hry na výlety, které se dětem vždy líbí.

Mimo Turisťák se věnuje závodně basketbalu a rekreačně hokeji.

martin.png
Černí vlčci
mladší (1.-2. třída)
Eliška Košťálová

Eliška

TEL: +420 724 715 099

MAIL: eliskakostal@seznam.cz

Terezie Procházková

Terezka

TEL: +420 722 592 692

MAIL: terezieprochazkova12@gmail.com

Bílí vlčci
starší (3.-5. třída)
Vojtěch Ryvola

Vojta

TEL: +420 732 403 489

MAIL: vojta.ryvola@seznam.cz

Matěj Jambura

Brambora

TEL: +420 777 802 910

MAIL: matej.jambura@gmail.com

bottom of page