top of page

Pololetní prázdniny mladších

Updated: Jan 13, 2020


Fotografie z výletu zde>>>

V: „Proč na pololetky jezdí tak málo dětí?“

K: „Hodně dětí asi jezdí v tu dobu na hory?“

V: „A proč nejedou raději na hory o jarňákách a o pololetkách nevyrazí s turisťákem jako já?“

K: „To nevím. Třeba až si přečtou, jak jsme se měli skvěle, tak si to příště rozmyslí…“

První den – příjezd

Jedeme do České Kamenice. Z Hlavního nádraží jsme vyjeli v 16.28. Do Děčína hl. n. přijedeme v 17.55. Budeme v turistické ubytovně. 54 minut jedeme vlakem zatím. Kousek před ubytovnou je vlakové nádraží. Ve vlaku se strašně nudíme. Budeme ježdíkovat. Těšíme se až tam přijedeme! Je tam hodně hodně hodně sněhu. :) A to jsme rádi. Přijedeme tam v 7 hodin. Všichni se baví kromě mě, Kačky, Matěje, Miji. Z nudy píšeme něco na stránky.

Napsala Bára, Mia, Kačka, Matěj

Druhý den – celodeňák

Dnes jsme byli na „celodeňáku“. Nejdříve jsme šli na zříceninu hradu Kamenice. Dolů jsme jeli po pekáči. Pak jsme šli po kolejích do Kamenického Šenova. Pak jsme šli na Panskou skálu. Pak jsme jeli autobusem. Doma jsme hráli hry.

Napsal Máťa

Nakreslila Lili a Žofka (ještě neumíme moc psát)

Třetí den – ježdíkování

Sovy měli už včera vlastní program. Když ještě neměli Elišku v Kamenici, dostávali tajemné zelené papírky s tajnými úkoly. Včera hledali po Kamenici pamětihodnosti, a potom vyzvedli Elišku na nádraží, aby se jim neztratila cestou na ubytovnu. U hodné paní v infocentru dostali i dobrý tip na dnešní den. Vyrazili do Děčína do ZOO. Přes noc jsme skoro všichni hezky uschli až na Jiřičky, které zůstaly u chaty. My jsme ale měli úplně jiné plány. Bílou paní jsme už viděli, hromadu čediče jsme i v mlze našli, ale pořád jsme si dostatečně neužili sněhu. Kubajz s Maruškou nám už doma naplánovali pěkný okruh s ideálními podmínkami na ježdíkování. Nejprve to bylo sice zase pěkně do kopce, ale odměnou nám byl výhled z ponorky (kam se jen Jimi nevyšplhal) a perfektní jízda dolů. Cestou na oběd jsme uspořádali i závody na motorkách, na lopatách i ve psím spřežení. Kubajz s Maruškou nám uvařili rizoto. Odpoledne jsme si zahráli s Anežkou a Lukášem Riskuj a před večeří jsme se šli ještě vyřádit do tělocvičny. K večeři KašPárek a zítra už balíme.

Napsala Kamča

Čtvrtý den – odjezd

Ráno jsme se vzbudili a šli na snídani. U našeho stolu byli jen makové buchty a vedle byla vánočka, a to mi nechutná. Tak jsem vedoucím musela ukrást tvarohové buchty. Po snídani jsme si zabalili a hráli jsme mrkanou, na čísla, živé pexeso, městečko Palermo. K obědu byla čočková polévka a teďka jedeme v rychlíku domů. :)

Napsala Barča

298 views

Recent Posts

See All
bottom of page